• 1
  • 2
  • 3

Znakomite wyniki uczniów OBUT 2015 i DUMa 2015

 

OBUT 2015 to test trzecioklasisty, czyli Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów (oficjalna nazwa K3). TEST TRZECIOKLASISTY OBUT 2015 był przeprowadzony przez Instytut Badań Oświatowych 19 maja 2015 r. i składał się z dwóch części: języka polskiego i matematyki. Jak sama nazwa wskazuje, badanie sprawdziło umiejętności uczniów trzeciej klasy.

 

OBUT 2015 – wyniki uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Popowie na tle uczniów województwa śląskiego:

 

W szkołach podstawowych 19 maja odbyło się także badanie kompetencji piątoklasistów (DUMa 2015), które również przeprowadził Instytut Badań Edukacyjnych. Dzięki diagnozie uczniowie klas V mogły sprawdzić się przed czekającym je za rok sprawdzianem szóstoklasisty. Badanie pokazało m.in., jak uczniowie radzą sobie z dobieraniem odpowiedniego modelu matematycznego do rozwiązywanego problemu, a także z rozumowaniem oraz tworzeniem strategii rozwiązania problemu. W bieżącym roku badanie dało obraz także kompetencji polonistycznych.

 

Oto wyniki uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Długosza w Popowie w badaniu DUMa 2015 na tle uczniów województwa śląskiego:

Badania OBUT oraz DUMa były przeprowadzone także w poprzednich latach, a uczniowie SP Popów uzyskiwali podobnie wysokie wyniki, jak tegoroczne.

 

 

Andrzej Zatoń - dyrektor

 

The Best betting exchange http://f.artbetting.net/
Full reviw on bet365 b.artbetting.net by artbetting.net
www.bigtheme.net